ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8713635
*
nr 871 3635
Spegel
Spegel i 1800-tals ram, ramens innermått: 60 x 50
Utrop:
1.500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2014
kl 20:57:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 14:18:48
1
300 kr
27/1 20:25:56
2
350 kr
27/1 20:32:12
1
400 kr
27/1 20:34:02
2
600 kr
27/1 20:38:13
3
500 kr
27/1 20:41:11
3
700 kr
27/1 20:43:53
2
800 kr
27/1 20:47:40
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 871 3635
Spegel
Spegel i 1800-tals ram, ramens innermått: 60 x 50
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 14:18:48 | 1 | 300 kr |
27/1 20:25:56 | 2 | 350 kr |
27/1 20:32:12 | 1 | 400 kr |
27/1 20:34:02 | 2 | 600 kr |
27/1 20:38:13 | 3 | 500 kr |
27/1 20:41:11 | 3 | 700 kr |
27/1 20:43:53 | 2 | 800 kr |
27/1 20:47:40 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27